Son Dakika

    Haber Yok

MECLİS BAŞKAN YARDIMCISI ÜSTEL ENGELLİLER HAFTASI DOLAYISIYLA MESAJ YAYIMLADI CUMHURİYET MECLİSİ GÜNDEMİ

MECLİS BAŞKAN YARDIMCISI ÜSTEL ENGELLİLER HAFTASI DOLAYISIYLA MESAJ YAYIMLADI

Cumhuriyet Meclisi Başkan Yardımcısı ve Ulusal Birlik Partisi Girne Milletvekili Ünal Üstel, engellilerin yaşamlarını kolaylaştırıcı önlemler alınmasında, herkesin sorumluluğu bulunduğunu vurguladı.

Üstel, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası dolayısıyla yayımladığı mesajda, “Engellilere sahip çıkmak, onların sorunlarının çözümüne katkıda bulunmak ve yaşamlarını kolaylaştırıcı önlemler almak hepimizin ortak sorumluluğudur” dedi.

Engelliliğin herkesi yakından ilgilendiren ve tüm bireylerin ortak çabasını gerektiren bir konu olduğunu belirten Üstel, engelli vatandaşların ihtiyaçlarına göre düzenlemelerin yapılmasının, engellilerin yaşamsal faaliyetlere ve sosyal hayata katılımını güçlendireceğini kaydetti.

Hayatın her alanında, kimseye muhtaç olmadan, hayatlarını sürdürebilmelerinin engelli vatandaşların da en temel insan hakkı olduğunu söyleyen Üstel, “Unutmamalıyız ki bizlerde her an engelli olabiliriz. Kendimizi onların yerine koyarak düşünmeli ve engelli insanlarımızın daha rahat yaşayabileceği bir dünya kurmak için herkes elinden geleni yapmalıdır. Bu duygularla, tüm engelli vatandaşlarımıza sağlıklı ve yaşanılabilir bir dünya diliyorum” dedi.