Son Dakika

    Haber Yok

UBP GENEL SEKRETERİ SUNAT ATUN: “ÜLKE HER ALANDA KAOS YAŞIYOR” CUMHURİYET MECLİSİ GÜNDEMİ

UBP GENEL SEKRETERİ  SUNAT ATUN: “ÜLKE HER ALANDA KAOS YAŞIYOR”

UBP Genel Sekreteri ve Gazimağusa Milletvekili Sunat Atun Cumhuriyet Meclisinde CTP-DP-UG koalisyon hükümetinin icraatlarını yorumlayarak ; “Ülke her alanda kaos yaşıyor” dedi.

Sunat Atun,KKTC Cumhuriyet Meclisinde yaptığı  konuşmasının başında Meclis’in verimsiz olduğunu ve KKTC'nin her gün bir eyleme sahne olduğunu belirtti.

Başbakan’ın 3 yıl önce kol kola eylem yaptığı kişilerin eylemleri için “eylemlerin anlamı kalmadı” dediğini kaydeden Atun, ülkede ekonomik sorunların arttığını, çek yasağına girenlerin rekor kırdığını; Başbakan’ın tek elle tutulur icraat olarak kendi bakanlığı döneminde planlanan faiz destekli kredileri savunduğunu öne sürdü.

Hükümetin sadece kaos ürettiğini; hükümet imkanlarıyla siyasi örgütlenmelerini artırmaya çalıştığını öne süren Atun, Altınkum bölgesine elektrik çekildiğini, hangi amaçla, hangi kaynakla çekildiğini ve onaylandığının soru işareti olduğunu söyledi.

Atun, “sadece yandaşları için icraat yapan hükümetin” geçmişteki sözlerinin vatandaşlarca hesabını sorduğunu belirterek ortada çökmüş bir zihniyet bulunduğunu savundu.

Ülkenin dün Başbakan ve Başbakan Yardımcısı’nın karşılıklı atışmalarıyla çalkalandığını, ortada çok uç sözler bulunduğunu kaydeden Sunat Atun, Futbol Federasyonu konusundaki gelişmeleri yorumladı.

Atun, açılım yapmaya yarayacak her türlü girişime, hükümetlerin el uzatmak zorunda olduğunu belirterek Başbakan’ı eleştirdi.

Hükümeti geçerli bir vizyonu olmamakla eleştiren Sunat Atun, Eylük 2013’te kurulan hükümetin 18. ayına girdiğini ancak halen ekonomik yol haritası olmadığını, düşe kalka yol aldığını savundu.

Sunat Atun ayrıca,kendi dönemlerinde Kalkınma Bankası’na tek bir istihdam yapmadıklarını da sözlerine ekledi..